Galerie zdjęć

Zwycięstwo załogi Daina Moto Mazury w regatach YKP 2010.

Zapraszamy na krótką  relację z regat YKP 2010, które odbyły się w Jadwisinie na Zalewie Zegrzyńskim 11 i 12 września 2010r.

Warunki żeglugowe postawiły wysoką poprzeczkę przed załogami. Silny nurt w zalewie i bardzo słaby wiatr wymagały pływania z wyobraźnią i techniką. Z planowanych czterech wyścigów trzy zostały odwołane, a wyniki z pierwszego zostały wynikami ostatecznym.

Załoga w składzie Karol Góralczyk, Mikołaj Nowotarski i Łukasz Śliwa (sternik) na startująca jachcie Daina Moto Mazury w klasie Sympathy 600 w bojowych nastrojach wypłynęła na wody Zegrza. Dobry start w pierwszym wyścigu pozwolił utrzymać się w grupie najlepszych. Regularne i płynne zwroty, równe i sprawne dociążanie łodzi zagwarantowały najszybsze pływanie. Po ok 1,5 godzinie załoga jako pierwsza zameldowała się na mecie. Za nami Sensei i Raptus. Niedziela przywitała żeglarzy mgłą i bezwietrzną pogodą. Koniec zawodów. Po dekoracji opuściliśmy gościnny Jadwisin i łódź wróciła do Mrągowa do Bosch Diesel Serwis Moto Mazury, gdzie czeka na kolejny sezon.

Koniec sezonu, czas na refleksje. Pięć startów, dwa razy trzecie miejsce, raz czwarte (Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych), raz drugie i pierwsze historyczne  zwycięstwo w regatach YKP to dowód na rosnący poziom sportowy załogi. Nie bez znaczenia jest ciągła poprawa wyposażenia technicznego łodzi. Współpraca ze sponsorami, pomoc, za które bardzo dziękujemy, przynoszą wymierne efekty. Tylko tak dalej.

Ahoj.


Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj: Pliki Cookies. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia